İzmir’de otlarda başlayan yangın palet fabrikasına ve hayvan barınağına sıçradı

İzmir’in Bornova ilçesinde yol kenarlarındaki otlarda başlayan ve palet fabrikasına da sıçrayan yangında, gökyüzünü yoğun duman kapladı. Fabrikanın bahçesindeki paletlerin bir bölümü alevler ulaşmadan başka alana taşınarak uzaklaştırıldı. Söndürme çalışmalarına çevre işletmelerde çalışan işçiler de destek verdi. Fabrikadaki iki otomobil de çevredeki vatandaşların yardımıyla dışarı çıkarılarak, yanmaktan kurtarıldı. Alevler, itfaiye ekiplerinin çabası sonucu 1 saatte kontrol altına alındı. Fabrikada büyük oranda maddi hasar meydana gelirken, soğutma çalışmaları sürüyor.

110 KÖPEK VE 70 KEDİNİN BULUNDUĞU BARINAĞA SIÇRADI

DHA’nın haberine göre göre İzmir’in Bornova ilçesinde yol kenarlarındaki otlarda başlayan ve palet fabrikasına da sıçrayan yangında, Bornova Belediyesi’ne ait fidanlığın tamamı ile Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün de bulunduğu Can Dostlar Yerleşkesi’nin bir kısmı da zarar gördü. Hasta sokak hayvanlarının tedavi edildiği merkezde mamaların ve çeşitli malzemelerin bulunduğu iki depo tamamen yanarken, alevler hasta hayvanların tedavi edildiği ve gözlem altında tutulduğu binalara kadar ulaştı. Bornova Belediyesi personellerinin gayretiyle, 110 köpek ve 70 kedinin bulunduğu barınak tamamen boşaltıldı. Sokak canları, hiçbir zarar görmeden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait Pako Sokak Hayvanları Yaşam Kampüsü’ne götürüldü.

Fotoğraf: DHA


İTFAİYENİN YANI SIRA ÇOK SAYIDA TANKER, ARAÇ VE PERONELLE MÜDAHALE

Yangına, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin yanı sıra Bornova Belediyesi ve çevre ilçelerin belediyelerinden de çok sayıda tanker, araç ve personel ile müdahale edildi. Aynı saatlerde Manisa yolu Bornova girişindeki ormanlık alanda çıkan yangına ise hem karadan hem de havadan yangın söndürme uçakları ve helikopterleri ile müdahale edildi.

‘DİKKATLİ OLALIM ÇAĞRISI’

Bornova Kaymakamı Muzaffer Şahiner ve Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, her iki noktada incelemelerde bulundu. İtfaiye yetkilileri ve ilgili personelden bilgi alan Başkan Eşki, “Yangın haberini alır almaz tüm ekiplerimizle hemen bölgeye gelerek can dostlarımızı hızlı ve güvenli bir şekilde tahliye ettik. Tek tesellimiz Can Dostları Yerleşkemizde hiçbir hayvanın zarar görmemesi. Fidanlığımız ise ne yazık ki tamamen yandı. Üzücü bir olay yaşadık. Hepimize geçmiş olsun” dedi. Sıcaklık artışlarının yaşandığı bir döneme girildiğini hatırlatan Eşki, tüm vatandaşlara dikkatli olmaları yönünde çağrıda bulundu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir